Krásnou sobotu! Vánoce už se neúprosně blíží a na všechny kolem mě začíná doléhat každoroční vánoční stres. Ať už ohledně dárků, výzdoby, pečení a já nevím čeho všeho dalšího. Já jsem se letos zařekla, že se stresovat nehodlám. Je to úplně zbytečný, škodíme tím akorát sami sobě a navíc, o tom Vánoce vůbec nejsou. Samozřejmě, je super mít výzdobu už hotovou a dárky nakoupeny a zabaleny. Haha, o tom si můžu nechat jen zdát. Na druhou stranu, ráda zdobím postupně, občas dokoupím něco nového a dárky stejně nemám ještě všechny vymyšlené. Včera jsem ale konečně dozdobila věnec na dveře (dělám to každý rok, mrzelo by mě, kdybych si koupila už hotový, protože to tvoření mám na tom nejraději), tak mám radost, že to u nás vypadá vánočně alespoň z venku, hehe.

Sunday_Taste of violet

Taste of violet _ fashion blog

Tyto fotky jsem s mým mužem (oslovení můj milý se doma moc neujalo, haha) nafotili když bylo venku ještě krásně – svítilo sluníčko a nemusela jsem každé ráno při odchodu z domu přemýšlet, jestli si budu muset vzít i rukavice, i šálu a čepici, abych po cestě k autu (!) neumrzla. Ach, letos byl vážně krásný podzim… Ale, protože zimu tu máme v plném proudu a Vánoce jsou opravdu za dveřmi, ráda bych vám sepsala ještě pár tipů na dárky (pokud samozřejmě ještě žádné nemáte). A s jedním bych začala už dnes.

Posledního půl roku mě tak moc baví doplňky. Líbí se mi jak dokážou kompletně změnit to, co máme na sobě. Ať už jsou to šperky, klobouky, brýle, šály, kabelky, cokoliv vás napadne. Momentálně si ale nejvíc “ujíždím” na špercích a nejraději bych svoji sbírku pořád doplňovala. Bez svých oblíbených prstýnků a řetízků už nevyjdu z domu. A když jsou ještě o něco výraznější, to mě baví nejvíc.


Myslím, že všeobecně šperky fungují jako skvělý dárek, protože v sobě mají neskutečnou moc představovat nějakou vlastnost nebo vzpomínku. Alespoň já to tak cítím. Když jsem po letech našla svůj zlatý řetízek s mým astrologickým znamením ryb, který mám už asi od šesti let, měla jsem takovou radost. Ukrývá v sobě tolik krásných vzpomínek, které teď můžu nosit pořád při sobě. Je v celku jedno, jaký šperk se rozhodnete darovat, ale za mě by měl být něčím originální. Právě proto jsem si zamilovala šperky od Sylvie Majerové, která si nejen že sama vyrábí, ale zajímá se i o ekologickou stránku při výrobě, jako je třeba důraz na čistotu odpadních vod nebo eliminace užívání chemických roztoků. A co se mi líbí nejvíc, nepoužívá žádné formy ani předtypy, takže každý šperk je unikátní. Proto se nemusíte bát, že byste na podobný v Zaře, Mangu nebo nějakém zlatnictví narazili. A je možné jakýkoliv šperk i vyrobit na zakázku. A právě proto, takové šperky považuji na skvělý nápad na originální dárek. Ať už pro maminku, babičku nebo kamarádku. A konec konců i pro sebe, taky se musíme po tom náročném roce něčím odměnit, no ne?

Prsten se záhnědou a zlatými doplňky
Prsten se záhnědou a zlatými těčkami
Naušnice galaxy na puzetu s velkým safíremDoufám, že pokud ještě nemáte všechny dárky, třeba jsem vám alespoň maličko poradila. Určitě mi napište co pořizujete svým nejmilejším vy. Ráda se taky inspiruju. Stále mám pouze jen jeden dárek! Mějte krásný víkend, já běžím dovařit oběd a snad se tu zase brzy potkáme. Pa Vaše

* sponzored