10 reasons why I love fall_taste of violet I

Konečně!

Krásný čtvrtek! Než já se dostanu k chystanému článku o podzimu, podzim už bude dávno pryč a venku bude sněžit, haha. Ale budu doufat, že se to krásné počasí ještě ukáže, alespoň na pár dnů, příští týden by prý mělo být ještě hezky, tak se nechám překvapit. Podzim je totiž moje nejmilovanější roční období a každý rok se na něj po tom dlouhém a úmorném létě tak těším. Podle mě je to naprosto kouzelné období, kdy se celé město zahalí do teplých a sytých tónů, venku se dá konečně normálně dýchat a navíc, pro mě je příchod podzimu takové přelomové období, stejně jako pro někoho začátek roku. Mám potřebu založit nové rutiny, všechny dekorace doma obměnit a o šatníku ani nemluvím. Určitě mi všichni módní nadšenci dají za pravdu, že je to sezóna, kdy se můžeme v oblékání vyřádit a taky chodit bez výčitek s holými kotníky. A na co se nejvíc těším, až s chladnějším počasí doma zavládne ta pravá a útulná pohoda. Takže, pokud se tu ještě najde někdo, kdo stále těžce nese odchod vysokých teplot, uvařte si čaj, zabalte se do deky a snad vás tímto článkem alespoň maličko nalomím k tomu, aby jste se do podzimu zamilovali stejně jako já.

10 reasons why I love fall_taste of violet

Holé kotníky

(bez výčitek)

Myslím, že k tomu není potřeba psát nic dalšího, no ne?

Sezóna vrstvení

I když mi moje milované crop topy budou chybět, svetrů, kabátů, kožichů, šál, klobouků a různých kotníčkových bot jsem se už nemohla dočkat. Přichází zase doba, kdy můžeme popustit uzdu svojí fantazii a kdy se dá vytvořit nespočetné množství kombinací. Navíc, díky příznivým teplotám se dají stále nosit i letní věci, přes šaty, sukně až po sluneční brýle, které nám sice v ranních hodinách budou k ničemu, ale odpoledne řádně splní svoji úlohu. Využijte toho, že máme tak krásný podzim a obujte kozačky k šatům nebo tenisky k sukním či kostýmům, dokud to jde! – Ehm, sice už se nám maličko ochladilo, ale šaty můžete nosit stále, jen k nim přidejte teplé punčocháče – ne silonky prosím! Protože je ráno už chladno, v poslední dny už z domu nevyjdu bez čepice nebo baretu. A už přes dva týdny ke mě cestuje klobouk z Austrálie. Už se vidím, že to teprve na hlavě nebudu nosit nic jiného. Jak já se těším, až vám ho ukážu.

Čas svíček

Už jen kvůli tomu, abych si mohla každý den po příchodu domů zapálit svoji oblíbenou svíčku, jsem se podzimu nemohla dočkat. Znáte něco více uklidňujícího než mít večer zapálenou svíčku, která vykouzlí pocit domácí pohody a provoní celý byt? Já se toho nemůžu nabažit. (Taky moje zásoby od začátku září dost prořídly!).

reasons why I love fall_taste of violet

Nové dekorace

Jestli je něco, co mě baví úplně stejně jako móda, je to home decor. Na Pinterestu bych dokázala trávit hodiny a na eshopech s různými bytovými doplňky jakbysmet. S každým příchodem podzimu se ve mě probudí touha dát našemu domovu úplně nový kabát a veškerý čas začnu trávit hledáním různých dekorací – květin, obrazů, svíček… Jak už jsem vám psala na Instagramu, momentálně se k mé eukalyptové lásce přidala láska k rostlině Gypsophilii (nevěstin závoj), takže se můj milý může těšit na záplavu další rostliny v každém zákoutí našeho bytu. Ale co vám budu povídat, nejen té. V poslední době jsem se celkově zamilovala do všech možných sušených květin. Takže když jsem včera přišla domů už asi s šestou vázou, chudák už jen kroutil hlavou, haha. Ráda bych se letos vrhla na “důkladnější” výzdobu, včetně dýní, věnce na dveře (a ne adventního), mám toho namyšleného dost. Ráda bych pro vás natočila video o podzimních dekoracích, tak jsem sama zvědavá, co z toho vzejde. Ale kdyby ne video, určitě bude článek.

Podzimní pohoda

Já vím, zní to jako klišé, jak pořád všichni kolem dokola omílají, jak si nazují svoje teplé ponožky, přes sebe svetr, zapálí svíčku, čaj do ruky a zachumlají se pod peřinu s nějakou knížkou. Klišé – neklišé, to je opravdu to, co na podzimu mám tak ráda. Ať už se večer s mým milým díváme na nějaký seriál, nebo jsem doma sama s počítačem na klíně, musím říct, že to je ta nejlepší věc, co v těchto chladnějších měsících znám. Nehledě na to, když jsem doma sama a mám otevřené okno – čerstvý vzduch semnou delá divy a s nějakou pohodovou hudbou v pozadí jsem schopná pracovat nebo jakkoliv tvořit celou noc. Pro mě je tohle opravdu ta pravá podzimní pohoda, na kterou se vždy tolik těším.

Na podzimu miluju tolik věcí, ale kdybych se vám tady měla o všech rozepisovat, byli byste tu až do rána. Tak jsem vytáhla alespoň ty moje nejmilejší. A i na takových negativních věcech jako je neustálá tma a a čím dál víc chladnější počasí si vždy musíme najít něco pozitivního. Takže se nedejte a využijte to ve váš prospěch. O víkendu si bez výčitek poležte déle pod peřinou a odpočiňte si, nebo až vám bude zima, zajděte se zahřát do sauny. Zkrátka si udělejte čas pro sebe a nepřehlížejte se. To je moc důležité.

Tak, čaj už mám uvařený, svíčka je zapálená a můj milý už na mě čeká, jdeme se zachumlat k (poslednímu!) dílu Peaky Blinders (jestli to neznáte, musíte začít sledovat). Budu ráda, když mi napíšete co máte na podzimu zase rádi vy. Budu se na vás těšit u dalšího článku, pa! Vaše